„Az iskola nem zár le semmit, csak egy ajtót csuk be halkan mögötted, hogy kinyíljon egy másik – egy újabb, tágasabb, ahol már önállóbb vagy, bátrabb, okosabb.”
Ezzel a megható és mélyenszántó gondolattal vette kezdetét 2026. június 26-án a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola hagyományos ballagási ünnepsége. Az intézmény kapui ma a búcsúzás és az ünneplés jegyében nyíltak meg, hogy a kilenc év után távozó kilencedikes diákjaink méltó módon köszönhessenek el az iskolapadoktól, tanáraiktól és diáktársaiktól. Az ünnepséget az iskola tehetséges tanulói, Bertók Rebeka, Bertók Félix és Rabay Áron nyitották meg, akik Ákos jól ismert, Ilyenek voltunk című dalával alapozták meg az ünnepélyes hangulatot. A megjelent szülők, a barátok, a tantestület és a nevelőtestület előtt a kilencedikesek álltak a figyelem középpontjában, akikért ma szólalt meg utoljára az iskolai csengő, jelezve, hogy életük egyik legfontosabb mérföldkövéhez érkeztek. A búcsúzó gondolatok és útravalók sorát Ozorák Lola, 7.B osztályos tanuló nyitotta, aki Szabó T. Anna Útravaló című versét szavalta el. Őt követte az intézményben maradó diákság képviseletében Sátor Bálint 8.C osztály tanulója, aki beszédével megható módon köszönt el a végzősöktől. A ballagó diákok nevében Gálffy Attila lépett a mikrofonhoz, hogy tolmácsolja a kilencedikesek közös emlékeit, a búcsú szavait, valamint kifejezze mély hálájukat és köszönetüket az itt eltöltött kilenc esztendőért. Az ünnepi rendezvény zárásaként az iskola igazgatója, Masszi János tartotta meg beszédét. Az igazgató úr útravalóul Karinthy Frigyes örökérvényű szavait idézte a diákoknak: „A világ tele van lehetőséggel — csak észre kell venni, melyik a tiéd.” Beszédében kiemelte, bízik benne, hogy a náluk megszerzett tudást és értékeket a diákok a jövőben is kamatoztatni fogják az új céljaik elérése érdekében. Bár a kilencedikesek előtt most új és ismeretlen utak nyílnak meg, az első iskola emlékei mindörökre megmaradnak. Záróeseményként iskolánk Vámbery díjasai: Masszi Natália 9.A, Zsákovics Dorka Júlia 9.B, Varga Zoltán 9.C és Gál Zalán 9.D koszorúzták még névadónk szobrát.
Ezúton kívánjuk minden ballagó diákunknak, hogy találják meg azt a hivatást, amelyben kiteljesedhetnek, a Vámbéry közösségének pedig kellemes, vidám nyarat és pihentető jó vakációt kívánunk!
Az összes fotó elérhető itt:
https://drive.google.com/drive/folders/1YxN6AMbtic3hhtqg9g6SonSz6hTQbLB-?usp=sharing



































































































































































